KAKO PRIPREMATE RIBU

<< < (3/5) > >>

Said_the_great:
babuska je za snicle rodjena  giggle

amchuka:
ma jarane ja sam vadio babušku po 2 kile al gdje je god pipnem kost ! Divim se majstorstvu onoga ko njen filet izvadi   :grin:

kalja:
I sto se tice skobalja ima prica zarezi ga svako pocenta do kicme, da poprijecene kosti isitnis ,i dosta limuna i da ostoji dan, i onda u dosta vrelog ulja i jede se ko pastrmka : Jes al u zutu sve probao i sa skobaljom i sa strugacem al brate nemozes od"dlaka"progutati komad veci od zrna kafe ,pa kazu isfiletiraj ga pa ito probo isto.

kokuz_sa:
meni vala skobalj i nije nesto tezak za ocistiti ima kostiju ali one velike lako s njima..
dok klen injegove one sitne kosti  headbang headbang headbang
sto kazu Bogu dusu Bog je nece dok ga jedem i vadim kosti

al zato grgec inlove

RabiR:
E ovako da i ja koju napisem. Prvo ne znam odakle da krenem i sta da Vam spremim  :grin:. Ovako cemo krenut redom...
Posto vise plovkarim krenut cu od plotice. Posto se ona dosta razlikuje od skobalja (manje kosti). Priprema za 4 osobe  :grin:. Uzmem 3 plotice, sa specijalnim nozem odvojim od kosti gorni dio kao snicla i onda sniclu izrezbarim po duzini vise puta. Uvaljam je u slano kukuruzno brasno i prezlu i pecem. Ostatak ribe koji je ostao, one kosti, bacim u kljucavu vodu i sacekam 5 min. Meso se koje je vec malo skuhano samo se odvaja od kosti, koje izdvojim i ako naletim na koju kost izvadim je naravno. U tu smjesu ubacim prezlu zacine vegeta,persun i sve izmijesam da se dobije rastresita smesa (kao primama)  :grin:. Opet ako naletim na kost koja se tada bolje vidi vadim je..... dodajem 1,2 jajeta  zavisi od smjese formiram pljeskavice i pecem na vrelom ulju 5min.
E sad je vazno serviranje 2 snicle ribe,2pljeskavice,persunov list,limun. Obicno dodam jedan veliki krompir samo kuhan u slanoj vodi pored toga...  xy34

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica